سحر میرآبا
لیفت لثه
5/5 - (1 امتیاز)

زیبایی لبخند در اعتماد به نفس افراد تاثیر زیادی دارد به همین دلیل علم دندان پزشکی همواره در حال پیشرفت و کشف راه های جدید برای زیباتر شدن لبخند شما عزیزان است. اجزای لبخند شامل دندان ها، لثه ها و لب ها هستند. وضعیت لثه ها در افراد مختلف گوناگون است برخی لثه ها کوتاه برخی بلند و بعضی دیگر متوسط هستند همچنین لثه برخی از افراد همتراز نیست و بالا و پایین می باشد. همه ی این موارد در زیبایی لبخند شما تاثیر می گذارند اما لیفت لثه راه را برای شما زیباجویان عزیز هموار کرده است.

اگر از لثه هایتان رضایت کافی ندارید نگران نباشید ما در کنار شما هستیم تا به لبخند شما زیبایی را هدیه دهیم. لیفت لثه یا کانتورینگ لثه یکی از روش های اصلاحی لثه ها می باشد که باعث تغییر شکل و زیبایی لثه ها می شود.

لیفت (کانتورینگ) لثه چیست؟

لیفت لثه چیست
لیفت لثه چیست

لیفت یا همان کانتورینگ لثه نوعی جراحی لثه می باشد، در این جراحی خط لثه طبق خواسته بیمار اصلاح می شود؛ این اصلاحات می تواند شامل فرآیند های مختلفی از جمله برداشتن بافت اضافی لثه، بازسازی یا ترمیم لثه ها در اطراف دندان و…باشد. برخی از این تغییرات ممکن است از نظر پزشک نیز ضرورت داشته باشد اما در اکثر مراجعین، لیفت لثه برای زیبایی انجام می شود.

مزیت های کانتورینگ لثه

مزیت های لیفت لثه
مزیت های لیفت لثه

هنگامی که لثه های فرد بیش از اندازه بلند باشد، سطح زیادی از دندان ها را می پوشاند و دندان ها کوتاه جلوه می کنند. به لبخند این افراد اصطلاحا لبخند لثه ای می گویند زیرا لثه های این افراد بیشتر از دندان هایشان در لبخند آن ها نمایان می شود. لثه های بلند عوامل مختلفی همچون ژنتیک، مصرف برخی از داروها یا مشکلاتی در سلامت دهان و دندان هایشان می تواند داشته باشد.

از طرف دیگر دندان های افراد با لثه های کوتاه، خیلی بلند به نظر می رسد. بجز موارد ژنتیکی، پسروی لثه ها در افرادی که بافت لثه شان دچار عفونت و صدمه شده است نیز دیده می شود. پسروی لثه ها یا به عبارتی فاصله گرفتن از دندان ها باعث نمایان شدن ریشه دندان ها می شود.

وقتی لثه ها بیش از اندازه پسروی می کنند مشکلاتی مانند پوسیدگی و حساسیت دندان ها به وجود می آید، اگر شرایط حاد باشد موجب از دست رفتن دندان نیز می شود.

دوران بهبودی بعد از لیفت چقدر طول می کشد؟

دوران بهبودی بعد از لیفت لثه
دوران بهبودی بعد از لیفت لثه

مدت زمان بهبودی بعد از لیفت لثه کوتاه است زیرا این عمل بسیار ساده است؛ اما به طور کلی شرایط فرد به نوع جراحی وی بستگی دارد به همین دلیل در افراد مختلف بهبود آن می تواند چند روز تا چند هفته طول بکشد. بلافاصله بعد از عمل کمی درد خواهید داشت که با رعایت دستور العمل های مراقبتی پس از عمل به راحتی قابل کنترل می باشد. نگران نباشید دندان پزشک شما برای کاهش درد، مسکن به اندازه نیاز تجویز خواهد کرد.

کمپرس سرد یا کیسه یخ هر 10 الی 20 دقیقه یک بار باعث کاهش درد و تورم می شود.

لیفت لثه چگونه انجام می شود؟

لیفت لثه چگونه انجام می شود
لیفت لثه چگونه انجام می شود

در ابتدا دندان پزشک بیمار را برای تصویربرداری با اشعه ایکس به مراکز تصویربرداری می فرستد؛ با این کار وضعیت استخوان نسبت به دندان تعیین می شود و مقدار بافت لثه ای که باید برداشته شود نیز مشخص می شود.

عمل لیفت لثه نسبتا ساده و سریع است، همچنین عوارض چندانی ندارد. در ابتدا لثه با بی حسی موضعی، بی حس می شود؛ سپس دندان پزشک بافت اضافه لثه را با لیزر یا چاقوی جراحی بر می دارد تا خط لثه صاف و همتراز شود؛ برای جلوگیری از خون ریزی و یا نگه داشتن بافت ها در جای خود دندان پزشک شما ممکن است بخیه بزند. اما در روش لیفت با لیزر، خون ریزی کمی وجود دارد یا اصلا خون ریزی وجود ندارد به همین دلیل بخیه زدنی وجود ندارد.

مدت زمان مورد نیاز برای کانتورینگ لثه به وسعت لیفت و میزان کارهای مورد نیاز لثه بستگی دارد اما به طور میانگین حدود 1 الی 2 ساعت طول می کشد، در روش لیفت با لیزر به دلیل اینکه روش کار سریع است عمل حتی کمتر از یک ساعت طول می کشد.

بهداشت دهان بعد از کانتورینگ لثه

بهداشت بعد از کانتورینگ لثه
بهداشت بعد از کانتورینگ لثه

بعد از کانتورینگ لثه مهم ترین نکته تمیز بودن دندان ها و لثه است تا دوران بهبودی بدون اختلال سپری شود. مسواک و نخ دندان را فراموش نکنید اما ممکن است لازم باشد که با ملایمت بیشتری مسواک بزنید. برای ضدعفونی کردن دهانتان هم می توانید یک قاشق چای خوری نمک را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و به اندازه ی یک درب بطری آب اکسیژنه (پروکسید هیدروژن) به آن اضافه کنید.

فعالیت های فیزیکی بعد از لیفت لثه

فعالیت های بعد از کانتورینگ لثه
فعالیت های بعد از کانتورینگ لثه

پس از هر جراحی باید از فعالیت شدید خودداری کنید و لیفت لثه از این قاعده مستثنی نیست؛ زیرا با ورزش کردن گردش خون شما بالا می رود و خون بیشتری وارد ناحیه تحت درمان شما می شود، این امر باعث تورم و حتی در بعضی شرایط خونریزی در ناحیه عمل شده، می شود.

غذا خوردن بعد از لیفت لثه

از خوردن غذاهای سفت و ترد خودداری کنید زیرا ممکن است باعث حساسیت و التهاب بیشتر لثه هایتان شود؛ چند روز اول بعد از لیفت فقط غذاهای نرم بخورید تا لثه شما فرصت کافی برای بهبودی را داشته باشد. غذاهای مناسب بعد از لیفت لثه مانند: شیر برنج، سوپ، فرنی، شله زرد و …

نتایج درمان لیفت لثه

نتایج درمان
نتایج درمان

یکی از متداول ترین سوالاتی که در زمینه کانتورینگ لثه مطرح می شود دائمی بودن یا موقتی بودن لیفت لثه می باشد. خوشبختانه نتایج کانتورینگ لثه بدون در نظر داشتن عمل با لیزر یا تیغ جراحی، دائمی است و نیازی به تجدید عمل نیست؛ در این عمل هیچ چیز مصنوعی به بدن شما اضافه نمی شود و فقط بافت لثه خودتان دچار تغییر شکل می شود.

چه عمل هایی را می توان همزمان با لیفت لثه انجام داد؟

بنا به صلاحدید پزشکتان لیفت لثه می تواند قبل از بسیاری از روش های زیبایی مانند کامپوزیت انجام پذیر باشد. برای اطلاع بیشتر از روش های زیبایی دندان پزشکی می توانید به مقاله کامپوزیت دندان چیست؟ مراجعه کنید.

هزینه لیفت لثه

هزینه کانتورینگ لثه
هزینه کانتورینگ لثه

کانتورینگ لثه اغلب به دلیل زیبایی انجام می شود و جنبه درمانی ندارد و بیمه هزینه ای برای عمل های زیبایی پرداخت نمی کند.

همچنین عوامل مختلفی در هزینه لیفتینگ موثر است از جمله تجربه و تخصص دندان پزشک، شهر محل سکونت، شرایط مطب و ….

دکتر سحر میرآبا با بیش از 8 سال سابقه در زمینه دندان پزشکی مخصوصا زیبایی، با بهره گیری از بهترین تجهیزات و مناسب ترین مواد در محیطی کاملا بهداشتی آماده ارائه خدمات به شما زیبا جویان عزیز از سراسر کشور می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید: 02166375732 – 09100806916

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.