سحر میرآبا
کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر

امروزه پیشرفت های بزرگی که در دندانپزشکی مدرن صورت گرفته باعث شده است که در هر زمینه ای، انتخاب های مختلفی پیش روی ما قرار بگیرد. برای مثال، بسته به وضعیت مالی، وضعیت دندان ها و سلیقه خود، گزینه های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد. یکی از این گزینه ها استفاده  از کامپوزیت ونیر است.

ونیر چیست؟

ونیر، لایه های بسیار نازکی از مواد هم رنگ دندان می باشند که روی سطح آن قرار می گیرند؛ با این کار دندان ها سفید تر و سالم تر به نظر می رسند. ونیر ها دو نوع هستند: ونیر پورسلین (سرامیک چینی) و ونیر کامپوزیت

متخصص ابتدا سطح دندان را به مواد باندینگ آغشته می کند و بعد از آن ونیر را روی دندان می گذارد؛ سپس توسط نور UV ونیر را خشک کرده و آن را به دندان می چسباند.

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

کامپوزیت ونیر یکی از جدید ترین و محبوب ترین روش های اصلاح طرح لبخند است که در طراحی طرح لبخند، انحراف دندان، رفع کوتاهی یا بلندی دندان، دندان لب پریده شده، ترک داشتن دندان، شکسته شدن دندان، بازسازی دندان، رفع خال های روی دندان، بهبود فاصله بین دندان ها، همچنین تغییر همیشگی رنگ دندان ها و در مجموع رفع عیوب ظاهری دندان ها استفاده می شود. کامپوزیت ونیر در یک جلسه قابل انجام است و از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

آماده سازی برای استفاده از کامپوزیت ونیر

برای استفاده از کامپوزیت ونیر، باید بهداشت دهان و دندان تان را به خوبی رعایت کنید؛ به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما از چند ماه پیش از مراجعه به دندانپزشک، مسواک زده و از نخ دندان هم استفاده کنید تا دندانپزشک بتواند بهترین خدمات ممکن را ارائه دهد.

چه خوراکی هایی را نباید بخوریم؟

یخ، آب نبات، کارامل، آجیل، ذرت بو داده و خوراکی هایی که سفت و سخت هستند، می توانند به به روکش ها و دندان ها آسیب برسانند. ونیر کامپوزیت امکان ترمیم را دارد اما اگر از لمینت پرسلن و یا سرامیکی روی دندان های شما استفاده شده باشد هیچ راه ترمیمی نیست و باید تعویض شوند.

چه کسانی می توانند از کامپوزیت ونیر استفاده کنند؟

تقریبا تمام افراد می توانند از ونیر کامپوزیت استفاده کنند؛ با استفاده از این روکش، می توانید نقص های دندان خود را پوشانده و لبخند زیباتری داشته باشید. اما اگر دندان های شما، آسیب دیدگی و یا خرابی های شدیدی داشته باشد شاید نیاز باشد روش های دیگری را امتحان کنید. در چنین مواقعی یک دندانپزشک خوب می تواند شما را به بهترین شکل راهنمایی کند تا از مناسب ترین راه برای رسیدن به خواسته های خود را پیدا کنید.

دکتر سحر میرآبا با بیش از 8 سال سابقه در زمینه دندان پزشکی مخصوصا زیبایی، با بهره گیری از بهترین تجهیزات و مناسب ترین مواد در محیطی کاملا بهداشتی آماده ارائه خدمات به شما زیبا جویان عزیز از سراسر کشور می باشد. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید: 02166375732 – 09100806916

کاربرد های ونیر کامپوزیت

بسیاری از مشکلات دندان ها را می توانید به وسیله ونیر کامپوزیت بپوشانید. در ادامه به تعدادی از این نواقص اشاره می نماییم:

دندان های نامنظم از نظر بلندی یا کوتاهی، دندان های روی هم رفته، رنگ بد دندان و لکه های درونی دندان ها، لب پر شدن و شکستگی دندان، فواصل کوچک میان دندان ها، دندان های کهنه و فرسوده و دندان هایی که به طور طبیعی ریز هستند.

سخن پایانی

امروزه بسیاری از افراد برای زیباسازی دندان های خود و ایجاد طرح لبخند، اقدامات متعددی انجام می دهند. کامپوزیت ونیر دندان یکی از آن اقدامات است که علاوه بر زیبایی، آسیب های دندان را هم رفع می کند. البته برای رفع صدمات و زیبایی دندان های خود همیشه با مشاوره گرفتن از دندانپزشک متخصص، از انتخاب خود اطمینان حاصل کنید تا در آینده دچار مشکلات بیشتری نشوید.